Szkolenia i nadzory BHP i PPOŻ

Szkolenia BHP wstępne i okresowe dla pracowników

Szkolenie BHP wstępne to kurs, który każdy pracodawca jest zobowiązany przeprowadzić przed dopuszczeniem pracownika do pracy. 

Oferujemy szkolenia BHP wstępne oraz okresowe dla każdej grupy pracowniczych. Podczas szkoleń stawiamy na praktykę i realne zastosowanie wiedzy z zakresu BHP oraz pierwszej pomocy. W szkoleniach wykorzystywane są profesjonalne narzędzia szkoleniowe takie jak Próbny defibrylator AED, apteczki, oraz fantomy do nauki resuscytacji. 

Szkolenia BHP Poznań

Nadzór BHP

W ramach stałych nadzorów BHP realizujemy na bieżąco wszelkie zalecenia i wymogi organów kontroli, prowadzimy wszelkie Wymagane szkolenia BHP dla pracowników i pracodawców oraz zapewniamy pełną dokumentację BHP w firmie (w tym kwartalne podsumowania stanu BHP w firmie)

Szkolenia BHP dla pracodawców

Obowiązek odbycia pierwszego szkolenia pojawia się, gdy pracodawca zyskuje swój status, czyli gdy ktoś zatrudnia pierwszego pracownika lub obejmuje stanowisko związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Ważność szkolenia okresowego BHP dla pracodawcy i osób na stanowiskach kierowniczych wynosi 5 lat. Po upływie tego czasu kurs należy bezwzględnie powtórzyć.

Próbne ewakuacje

Zgodnie z § 17 Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, właściciel lub zarządca obiektu przeznaczonego dla ponad 50 osób będących jego stałymi użytkownikami, niezakwalifikowanego do kategorii zagrożenia ludzi ZL IV, powinien co najmniej raz na 2 lata przeprowadzać praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji z całego obiektu.
W przypadku cyklicznej zmiany osób stale przebywających na terenie obiektu (Internaty, domy studenckie) próbną ewakuację należy przeprowadzić do 3 miesięcy od początku pobytu owych osób.

Szkolenia z obsługi sprzętu gaśniczego

Szkolenie przeciwpożarowe dedykowane jest dla wszystkich pracowników bez względu na rodzaj wykonywanej pracy, czy posiadane doświadczenie.
Podczas szkolenia przekazana będzie praktyczna wiedza z zakresu obsługi gaśnic i hydrantów oraz dostępnych na terenie obiektu systemów przeciwpożarowych. Każdy uczestnik szkolenia będzie miał okazję sprawdzić jak zachowa się w sytuacji zagrożenia pożarowego oraz usprawnić swoje działania na przyszłość.

Stałe nadzory PPOŻ

W ramach stałych nadzorów PPOŻ realizujemy na bieżąco wszelkie zalecenia i wymogi organów kontroli, prowadzimy  szkolenia PPOŻ dla pracowników i pracodawców oraz zapewniamy pełną dokumentację PPOŻ w firmie (w tym kwartalne podsumowania stanu PPOŻ w firmie).
W ramach stałego nadzoru wykonujemy również wszelkie wymagane przeglądy sprzętu PPOŻ oraz aktualizacje instrukcji bezpieczeństwa pożarowego.

Ocena ryzyka zawodowego

Pracodawca jest zobowiązany ocenić i udokumentować ryzyko zawodowe związane z wykonywaną pracą oraz stosować niezbędne środki profilaktyczne zmniejszające to ryzyko. Do jego obowiązków należy także informowanie pracowników o ryzyku zawodowym, z którym wiąże się wykonywana praca, oraz o zasadach ochrony przed zagrożeniami. Głównym celem oceny ryzyka jest zapewnienie poprawy warunków pracy oraz ochrony życia i zdrowia pracowników.
Ocenę ryzyka zawodowego należy aktualizować co 2 lata.

Dokumentacja powypadkowa

Protokół powypadkowy jest podstawowym dokumentem stwierdzającym czy zdarzenie jest czy nie jest wypadkiem przy pracy. Przygotowujemy dokumentacę powypadkową dla firm